Pripremite se za dolazak šteneta u vaš dom

Pre dolaska šteneta u vaš dom uzmite u obzir par stvari koje ćemo ovde pobrojati. Kako bi vaše štene bilo srećno i zadovoljno raspitajte se na vreme i informišite o tome šta je sve bitno pribaviti pre njegovog dolaska. Ostanite sa nama i saznajte šta je to sve što je potrebno pripremiti za vašeg novog četvoronožnog prijatelja. 

Pre dolaska šteneta u dom potrebno je uraditi par bitnih stvari. Za početak odrediti gde će štene spavati. Najbolje je obezbediti mu mesto za spavanje. Jastuci za pse su u tom slučaju najbolja varijanta. Moguće je pronaći veliki izbor jastuka za pse na našem tržištu. 

Pored jastuka moguće je pronaći razne korpe, krevete za pse, različitih materijala, dezena, boja. Ležaljke za pse su isto stvar koje većina ljudi takođe praktikuje. Jako je bitno da vaš ljubimac ima mesto gde će spavati i ušuškati se tokom dana kada god poželi. Jedna od bitnijih stvari jesu i posude za hranu. Obavezno nabavite jednu koja će biti za hranu a druga za vodu. Uzmite one posude koje su se lako održavaju, peru i dezinfikuju. Posude je potrebno uvek držati na jednom mestu, potrebno je da budu dovoljno velike i napravljene od netoksičnog materijala. Posle svake upotrebe posudu je potrebno oprati. Po pravilu štenetu bi trebalo davati po 4 obroka ispočetka. Gledajte da štene ne uči da bira hranu nego da pojede ono što mu date. Ukoliko baš ne želi, odložite sa strane pa posle pola sata ponudite ponovo. Međuobroke izbegavajte kao i davanje hrane sa stola dok vi jedete. Hranite štene onom hranom ne koje je naviklo i već jelo a ukoliko želite nešto drugo posavetujte se sa veterinarom. 

Nabavite štenetu određene igračke, samo pazite da budu dovoljno velike da ne može da ih pregrize. Ne zaboravite higijenu. Biće vam potreban šampon, četka za češljanje dlaka, pasta i četkica za zube. Kada su u pitnju sredstva za higijenu nemojte dozvoliti da štene dođe u kontakt sa njima jer se može otrovati. Štenetu pribaviti specijalne pelene ili neke novine koje će dosta pomoći dok ne nauči da vrši nuždu. Ako kupujete šampon gledajte da to bude šampon koji je zista namenjen psima. Prilikom šamponiranja pripazite da sapunica ne ulazi u oči štenetu, isto je i sa ušima i nosom ili ustima. Obavezno dobro isperite šampon  i dobro prosušite psa fenom. Možete koristiti prvo peškir kako bi upili višak vode a tek zatim fen. Ako štene vozite u automobilu ne otvarajte prozor tom prilikom ako ste ga pre toga kupali. 

Ne zanemarujte četkanje jer ono je jako bitno pre svega iz ugla zdravlja kože i dlake. Redovno četkanje je obavezno i i ovo je obavezno bilo koja rasa da je u pitanju, a najviše za one sa dugom dlakom. Ono što možda niste znali jeste da četkanjem skidamo prašinu i prljavštinu a u isto vreme podstičemo cirkulaciju u površinskom sloju kože i time poboljšavamo ishranu dlake.